10 aktualnych tipów na promocję marki przy użyciu video w 2021 roku!

Aktualizacja: lip 1Potrzebujesz dobrze wypromować swoją markę? Oto 10 sprawdzonych sposobów na użycie wideo.


🔹1. Zacznij od wytłumaczenia! Czyli nie ma to jak Explainer.

🔹2. Edukuj i dziel się wiedzą. Content marketing.

🔹3. Zbuduj napięcie i wywołaj oczekiwanie. Trailer i teaser.

🔹4. Zatrudniaj najlepszych. Wideo rekrutacyjne.

🔹5. Wideo z eventów, gdzie event to tylko pretekst.

🔹6. Tania konferencja na cały świat. Live video.

🔹7. Polecanie = kupowanie. Case study i customer testimonial.

🔹8. Liveselling, czyli telezakupy za miliardy.

🔹9. Pokaż, jak to się robi. Kulisy produkcji.

🔹10. Przedstaw swój zespół.


1. Zacznij od wytłumaczenia! Czyli nie ma to jak Explainer.

Film, od którego powinno się zacząć swój video marketing - explainer, czyli wytłumaczenie Twojej usługi lub produktu. Możesz się zdziwić, jak często Ci się on przyda. Oczywiste użycie explainera: na stronie internetowej i w kampanii reklamowej.

Tak rozpoczęła się historia DropBoxa, którego explainer możesz zobaczyć poniżej. Wyprodukowany przez firmę Common Craft za „tylko” 50 000 dolarów w 2009 roku, został obejrzany ponad 25 000 000 razy, wygenerował ponad 48 000 000 dolarów przychodu i przyniósł ponad 10 000 000 rejestracji użytkowników. Oryginalny film i jego omówienie możesz zobaczyć poniżej


Ale to nie jedyny przykład. Dzięki swojemu explainer Dollar Shave Club w ciągu jednej nocy stało się firmą wartą miliony! 6 marca 2012 roku firma przesłała na YouTube film zatytułowany „Our Blades Are F***ing Great”. Film przyniósł 12 000 zamówień w ciągu dwóch dni od premiery i zyskał ponad 27 milionów wyświetleń do listopada 2020 r.Nieoczywiste użycie explainera: w trakcie każdej komunikacji z klientem. Explainer możesz wysłać mailem w ramach oferty, także tej B2B. A jeszcze lepiej: mieć przy sobie (np. na tablecie) i pokazywać w trakcie rozmów z klientami. Film jest 9x bardziej zapamiętywalny niż tekst i dużo bardziej angażuje niż zdjęcia. Zabierz swój explainer na targi i sam się przekonasz, jakie będą efekty! Można też przygotować wyjątkowy explainer dla klientów strategicznych.

Kiedyś w Rek House zrobiliśmy taki film dla KGL S.A., która właśnie wypuściła swoje akcje. Ich zespół codziennie miał około 40 spotkań i zamiast pokazywać slajdy i mówić ciągle to samo, każde spotkanie zaczynali od 5 minutowego filmu prezentującego firmę i jej wyniki.

Jak zrobić dobry explainer? Jest na to parę sprawdzonych patentów, które używamy w Rek House. Zobacz nasze poniższe produkcje i pomyśl - co je łączy? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu pod artykułem i czytaj dalej.

Dobry explainer to najlepsza prezentacja twojej marki dla nowych klientów


2. Edukuj i dziel się wiedzą. Content marketing.

Podzielę się z tobą moim ulubionym cytatem od Pawła Tkaczyka:

“Dzisiaj wiedzę rozdaje się za darmo, a sprzedaje swój czas”

Jeżeli jesteś w czymś specjalistą, dziel się całą wiedzą jaką masz. W czasach powszechnego internetu jeżeli ty tego nie zrobisz, zrobi to Twoja konkurencja. Nie martw się za to, że klient dzięki temu zrobi wszystko sam. Nie zrobi. Już Adam Smith (ojciec współczesnej ekonomii) udowodnił, że najwięcej tworzy się dobra, kiedy specjaliści wymieniają się efektami swojej pracy, zamiast robić wszystko sami.

Na pewno dużo lat kosztowało Ciebie osiągnięcie obecnego poziomu profesjonalizmu. Twój klient nie przejdzie tej drogi, bo po prostu mu się to nie opłaca. Przyjdzie za to do Ciebie po rozwiązanie swojego problemu, a pomyśli o tobie dlatego, że zobaczy wcześniej twoje treści.

Według badań Google 65% osób korzysta z YouTube, aby znaleźć rozwiązanie swojego problemu, a 86% widzów używa YouTube do uczenia się nowych rzeczy. Jeśli potrafisz tworzyć treści wideo, które pomagają i edukują odbiorców, otwierasz nowe możliwości, do których nie masz dostępu w inny sposób

Edukacja klientów to świetny sposób na dotarcie do nich i zbudowanie pierwszego lejka sprzedażowego. Nie wiesz co to są lejki sprzedażowe i jak działają? Dowiesz się tego klikając tutaj.


Dziel się całą wiedzą jaką masz, a przyszli klienci Ci zaufają i ich przyciągniesz.

3. Zbuduj napięcie i wywołaj oczekiwanie. Trailer i teaser.